strona główna
strona główna program partnerzy media kontakt

Szkolna Edukacja Tenisowa (SET)

Nasza młodzież jest coraz mniej zainteresowana lekcjami WFu a Ministerstwo Edukacji w tym nie pomaga. Jest ich zdecydowanie za mało a nawyk konieczności aktywnego wypoczynku należy wyrabiać od wczesnej młodości. Nasz program ma na celu urozmaicenie zajęć lekcyjnych a tym samym zainteresowanie młodzieży innymi ciekawymi możliwościami niż gimnastyka na korytarzach szkoły. Mamy nadzieję na zainteresowanie Ministerstwa Sportu, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji oraz lokalne władze aby pokryły koszty z tym związane.

Wakacje - Lato 2016

Partnerskie kluby tenisowe z Warszawy i okolic udostępniły bezpłatnie dzieciom i młodzieży szkolnej korty do samodzielnego trenowania i zabawy, w wyznaczonych przez siebie dniach i godzinach. W okresie wakacji szkolnych, od 29 czerwca do 28 sierpnia 2016 r., w ramach programu Tenis na zdrowie, dzieci mogły spędzać czas na świeżym powietrzu razem ze swoimi rówieśnikami w klubach partnerskich programu. Większość ośrodków zapewniła dla chętnych również opiekę i naukę pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Na potrzeby dzieci kluby udostępniły także niezbędny do ćwiczeń sprzęt.

Na zakończenie działań letnich zorganizowane zostały turnieje lokalne dla dzieci i młodzieży indywidualnie w każdym z klubów partnerskich.

Andrzej, 11 lat: Program jest super. Staram się grać jak najwięcej, bo jest to fajna zabawa i frajda. Najlepsze jest to, że jest za darmo i że mam co robić w wakacje. Poznaje się tutaj naprawdę miłe osoby i można się duużo nauczyć! Przychodzę tu całe lato i czuję że się dużo ruszam.

Trener: Bardzo mi się podoba ta inicjatywa. To wspaniała okazja, żeby zapoznać się i zacząć się uczyć gry w tenisa. Dzieci są uśmiechnięte i chętne do współpracy. Widać, że nasza wspólna zabawa im się podoba. Bardzo im się chce grać. Trochę serca zostawię przez wakacje na korcie. Pragnę żeby chociaż garstka z nich chciała uczęszczać na zajęcia cały rok, bo niektóre z tych dzieciaków to prawdziwe talenty.

Mama dziesięcioletniego Patryka: Jestem zachwycona programem. Zamiast nudzić się, spędzając lato w mieście, dzieci mają okazję wyszaleć się na korcie. Moi syn niezbyt lubi się ruszać, ale czuję że połknął bakcyla i jego przygoda z tenisem będzie się rozwijać. Widzę, że syn poznał wielu miłych kolegów i naprawdę się dobrze bawił w te wakacje. Najbardziej podoba mi się to, że zajęcia są prowadzone codziennie i że są bezpłatne. Jestem pod wrażeniem kompetencji trenera i jego podejścia do dzieci.