strona główna
strona główna program partnerzy media kontakt

Turniej Lato 2016

Turnieje zakończenia programu Tenis na zdrowie / Lato 2016 zorganizowane zostały w klubach tenisowych należących do programu USP tenispolska.


W okresie wakacyjnym, w wybranych klubach prowadzone były zajęcia z instruktorem oraz udostępnione zostały korty dla wszystkich tych, którzy mieli ochotę nauczyć się gry w tenis, chcieli doskonalić swoje umiejętności lub spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Na zakończenie lata przygotowaliśmy turnieje organizowane lokalnie we wszystkich klubach partnerskich.

Turnieje utrzymane były w formie tenisowo-sportowych zabaw rekreacyjnych i w każdym klubie został ustalony indywidualny harmonogram rozgrywek na podstawie umiejętności gry poszczególnych uczestników, aby dać szansę zagrać zarówno tym, którzy dopiero rozpoczęli naukę tego lata, jak również osobom czynnie grającym w tenisa już od dłuższego czasu.

Turnieje organizowane były dla dzieci i młodzieży, a udział w nich był bezpłatny. Rozgrywki przeprowadzone zostały na przełomie sierpnia i września.

Wakacje dzieci poświęciły na ćwiczenia, które zaowocowały zdobyciem nowych umiejętności, rozwojem fizycznym i miejmy nadzieję zachęciły dzieci do dalszej nauki gry w tenis. Dzięki organizowanym turniejom uczestnicy zajęć letnich mogli zmierzyć się w zawodach dopasowanych do ich poziomu gry.

Andrzej, 11 lat: Program jest super. Staram się grać jak najwięcej, bo jest to fajna zabawa i frajda. Najlepsze jest to, że jest za darmo i że mam co robić w wakacje. Poznaje się tutaj naprawdę miłe osoby i można się duużo nauczyć! Przychodzę tu całe lato i czuję że się dużo ruszam.

Trener: Bardzo mi się podoba ta inicjatywa. To wspaniała okazja, żeby zapoznać się i zacząć się uczyć gry w tenisa. Dzieci są uśmiechnięte i chętne do współpracy. Widać, że nasza wspólna zabawa im się podoba. Bardzo im się chce grać. Trochę serca zostawię przez wakacje na korcie. Pragnę żeby chociaż garstka z nich chciała uczęszczać na zajęcia cały rok, bo niektóre z tych dzieciaków to prawdziwe talenty.

Mama dziesięcioletniego Patryka: Jestem zachwycona programem. Zamiast nudzić się, spędzając lato w mieście, dzieci mają okazję wyszaleć się na korcie. Mój syn niezbyt lubi się ruszać, ale czuję że połknął bakcyla i jego przygoda z tenisem będzie się rozwijać. Widzę, że syn poznał wielu miłych kolegów i naprawdę się dobrze bawił w te wakacje. Najbardziej podoba mi się to, że zajęcia są prowadzone codziennie i że są bezpłatne. Jestem pod wrażeniem kompetencji trenera i jego podejścia do dzieci.

Turnieje rozgrywane były w następujących klubach i terminach: